KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Kārlis Vilkaušs- Valsts konkursa laureāts!15.02.2019

Kandavas Mākslas un mūzikas skola sveic Kārli Vilkaušu ar 3.vietu Latvijas profesionālās ievirzes izglītības iestāžu programmas “Pūšamo instrumentu spēle” audzēkņu Valsts konkursa finālā!

Katru gadu kādā no izglītības programmām notiek Valsts konkurss. Šogad sava muzicēšanas prasme jārāda pūtējiem. Janvārī Ventspils mūzikas vidusskolā risinājās 2.atlases kārta. Audzēkņi ar visaugstāko vērtējumu tika izvirzīti uz Rīgu, kur notika Valsts konkursa 3.kārta.

Par Ziemeļkurzemes mūzikas skolu labāko trompetistu savā vecuma grupā  žūrija atzina Kārli Vilkaušu, kurš 14.februārī konkursa fināla kārtā Rīgā, Augusta Dombrovska mūzikas skolā  attaisnoja sev dāvāto uzticību, un arī valsts mērogā tika atzīts par vienu no labākajiem jaunajiem talantiem trompetes spēlē. Kārļa radošie konkurenti bija 16  trompetisti no Balviem, Birzgales, Liepājas, Mārupes, Ķekavas, Bauskas, Jaunannas, Valmieras, Jūrmalas, Saldus, Kokneses, Pārdaugavas, Rīgas 3.mūzikas skolas, Emīla Dārziņa Rīgas mūzikas skolas un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas.

Kārļa Vilkauša augsto sasniegumu pamatā ir talants, mērķtiecība un darbaspējas, kā arī lieliskā sadarbība ar skolotāju Gintu Birkenšteinu un saspēle ar koncertmeistari Evitu Ernštreiti, kā arī ļoti liels vecāku atbalsts.

Šis konkurss bija dubultīpašs skolotājam Gintam Birkenšteinam, jo žūrijas komisijā bija viņa audzēknis Jānis Ivuškāns (no Matkules), kuru , šķiet vēl nesen vedām uz konkursu tajā pat zālē. Jau tad  žūrija atzina viņu kā talantīgu un perspektīvu trompetistu. Šodien J.Ivuškāns ir viens no spožākiem Latvijas trompetistiem, PIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” pedagogs, Melngaiļskolas bigbenda dibinātājs un vadītājs. Vēlu Kārlim Vilkaušam radošus panākumus arī turpmāk!

 KMMS direktore Maruta Balode