KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

KMMS Pūtēju nodaļas absolventu un audzēkņu koncerts

10.01.2020 17:00 - 19:00 kur : Kandavas Mākslas un mūzikas skola

dsc_0081.jpg10.janvāra vakarā Kandavas Mākslas un mūzikas skolā (KMMS) notika Pūtēju nodaļas absolventu un audzēkņu koncerts “Pūšam tauri, pūšam tauri, lai skan visam mežam cauri”.

Skolas direktore Maruta Balode klātesošajiem pastāstīja par skolas pirmsākumiem, atklājot dažādus interesantus faktus.

Kandavas Mūzikas skola tika dibināta 1959.gada jūlijā. Skolā mācījās 20 bērni, kurus mācīja trīs skolotāji, viens no tiem bija pats skolas direktors Juris Skrīveris. Bērni apguva klavierspēli, akordeonu un vijoli.

1961. gadā, kad Kandavā ieradās mūzikas skolotāju ģimene- Inta un Andris Freimaņi, skola paplašinājās. Skolotājs Andris Freimanis mācīja visu, ko mācēja pats: trompeti, klarneti, trombonu, tubu un flautu, bet skolotāja Inta Freimane- solfedžo un mūzikas literatūru. 15 gadu laikā skola atradusies dažādās ēkās un telpās- dzīvoklī Padomju ielā 16, Kandavas kultūras nama telpās, dzīvoklī Lielā ielā, Dārza ielā 6, Sabiles ielā 12, līdz 1974.gadā skolai piešķīra telpas Tirgus laukumā 11, kurā tā atradās 43 gadus. Mūzikas skolas 60 gadu pastāvēšanas laikā Pūtēju nodaļu ir pabeiguši 119 pūtēji un no tiem 16 absolventi ir turpinājuši studijas šajā jomā augstākā līmenī.

Koncertā uzstājās esošie Mūzikas skolas audzēkņi: Estere Marcinkeviča (4.flautas klase), Annija Celma (2.saksofona klase), Kārlis Vilkaušs (4.trompetes klase), kā arī flautu ansamblis un jauktais pūšaminstrumentu ansamblis.

Koncertu kuplināja skolas absolventi Līga Brauna, Līva Birkenšteina, Jānis Ivuškāns, Loreta Lote Makovska ar džeza ansambli “7+”, Gints Birkenšteins, kā arī koncertmeistare Evita Ernštreite un akordeoniste Daiga Zariņa.

Pasākuma laikā pateicības vārdi tika veltīti skolas bijušajiem un esošajiem pedagogiem Gintam Birkenšteinam, Inesei Balodei, koncertmeistarei Vivianai Brizgai un mūzikas teorijas skolotājai Intai Freimanei.

Paldies par pasākuma organizēšanu un vadīšanu saksofonistei Līvai Birkenšteinai un flautas skolotājai Ērikai Grīvai!

printēt

Galerija 1

Galerija 2