KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Noslēguma darbu skiču skate KMMS23.01.2019

Mācoties  Kandavas Mākslas un mūzikas skolas 7. klasē, mākslas nodaļas topošie absolventi izstrādā noslēguma darbu. Tas ir daļēji patstāvīgs, radošs audzēkņa darbs, kas parāda apgūto izvēlētajā mācību priekšmetā.

   Jau pirmajā semestrī audzēkņi sāka strādāt pie ideju skicēm, un 23.janvārī skolā notika noslēguma darbu skiču skate, kurā 10 topošie absolventi prezentēja savus skiču projektus kuros bija uzskatāmi demonstrētas un komentētas darba ieceres. Iepriecināja audzēkņu ideju daudzveidība un oriģinalitāte.

Tālāk sāksies darbs pie noslēguma darbu izveides. Šajā mācību gadā tie taps datorgrafikā, no māla, koka un tekstila. Maija beigās, skolu beidzot visi darbi būs apskatāmi izstādē skolā un Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā.

printēt

2019.gads veiksmīgi sācies Kandavas Mākslas un mūzikas skolas “pūtējiem” 22.01.2019

21.janvārī Ventspils Mūzikas vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu Pūšamo instrumentu spēles audzēkņu Valsts konkursa II kārta, kurā piedalījās  82 “pūtēji” no 12 Ziemeļkurzemes reģiona  mūzikas skolām.

Kandavas Mākslas un mūzikas skolu pārstāvēja  četri audzēkņi. Ar labu sniegumu piedalījās saksofonistes - Feita Marta Peremeža un Aleksa Katrīna Dobkeviča. I grupā flautas spēlē godpilno 3. vietu ieguva Estere Marcinkēviča.

II grupā startēja trompetists  Kārlis Vilkaušs, iegūstot 2. vietu, kas ļauj viņam piedalīties Valsts konkursa pēdējā - III kārtā Rīgā un pārstāvēt Kandavas Mākslas un mūzikas skolu valsts mērogā.

Priecājamies, ka ieguldītais darbs labi novērtēts!

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstādes noslēgums “Vējspārnā”21.01.2019

No Ziemassvētkiem līdz pat janvāra vidum izstāžu zālē “Vējspārns” Kandavas kultūras namā bija apskatāma Kandavas Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde “Reiz mežā dzima eglīte”. 

Audzēkņu darbu izstādes jaunā gada sākumā ir tradīcija jau daudzu gadu garumā, pēdējos gados tās notikušas novada muzeja Mākslas galerijā, bet šogad atkal atgriezās “Vējspārnā”.

Piektdienas pēcpusdienā, 18.janvārī,  “Vējspārnā “ notika svinīga izstādes slēgšana jeb audzēkņu atklātā stunda. Uzrunājot sanākušos audzēkņus un skolotājus, direktore Maruta Balode, sacīja, ka izstādes spilgtums un krāsu bagātība nemaz neliecina par ziemu, kas visiem asociējas ar sniegu un baltumu. Izstādes vadmotīvs bija eglīte. Un eglīšu bija daudz, tās bija tik dažādas gan krāsās, gan tehnikās.  “Noslēdzot semestri, savus darbus atrādīja 12 klašu grupas, veselu nedēļu 12 lielas garas slejas ar krāsainiem darbiem bija apskatāmas mākslas skolā. Gribējās šo krāsu bagātību atrādīt arī kandavniekiem.  Visus darbus izlikt izstāžu zālē nebija iespējams, tad vajadzētu vismaz piecas vai sešas telpas. Tādēļ nācās darbus atlasīt, un tas bija pasniedzēju darbs. “

Kā tas viņiem izdevies, varēja vērtēt visi izstādes apmeklētāji mēneša garumā un arī paši audzēkņi tās noslēgumā. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss 23.11.2018

Ir noslēdzies Starptautiskais vizuālās mākslas pasteļgleznojuma konkurss "Tu esi PUTNS. IRBĪTE". Konkursā piedalījās 43 mākslas skolas un vairākas mākslas studijas no Latvijas, Krievijas, Lielbritānijas un Gruzijas. Vērtēšanai tika iesūtīti 254 darbi, no kuriem ar ATZINĪBU tika novērtēts Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēknes Martas Luīzes Šmēlas darbs. Lepojamies!


printēt

Klavierspēles konkurss Saldus MMS22.11.2018

Roberts Barkāns piedalās klavierspēles konkursā

21.novembrī  Saldus  Mūzikas skolā notika 17.Jauno pianistu ETĪŽU KONKURSS.  Konkursā klavieru spēli demonstrēja 37 jaunie pianisti no  Saldus, Tukuma, Ādažu, Valkas, Valmieras,  Ventspils, Liepājas , Rīgas Jāzepa Mediņa un  Rīgas Latgales priekšpilsētas  mūzikas skolām.

Kandavas MMS pārstāvēja skolotājas Dzintras Lindes audzēknis Roberts Barkāns (5.klase). Šim konkursam Roberts sagatavoja obligāto skaņdarbu :  Černi- Germers “ Etīde La mažorā” un divus izvēles skaņdarbus: G.Kirkors “Etīde Mi mažorā” un V.Zirings “Stāstījums”.

Žūrija R.Barkāna sniegumu novērtēja ar ATZINĪBU.

printēt

Akordeonu mūzikas festivāls PLUŅĢĒ- LIETUVA

14.11.2018

14.novembrī Kandavas MMS akordeonisti piedalījās ŽEMAITIJAS reģiona akordeonu mūzikas I festivālā  PLUŅĢĒ- LIETUVĀ.

Festivālā piedalījās 8 mūzikas skolas no Lietuvas: Pluņģe, Mažeiķi, Kretinga, Šilute, Gargždu, Priekulē, Klaipēda, Palanga.

Bijām vienīgie aicinātie viesi no LATVIJAS!

Ieguvām jaunus draugus un pozitīvisma devu turpmākajam darbam!

 

Erudīcijas spēle "Es mīlu Tevi, Latvija" Kandavas Mākslas un mūzikas skolā13.11.2018

13.11.2018. Kandavas Mākslas un mūzikas skolā norisinājās erudīcijas spēle "Es mīlu Tevi, Latvija". Pasākumā piedalījās divas komandas, kuru sastāvā bija divi audzēkņi no mākslas nodaļas un divi no mūzikas nodaļas. Pārējie skolas audzēkņi iejutās līdzjutēju lomās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)