Lapas karte
KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Mākslas nodaļa

Tukuma novada skolu vizuālās mākslas olimpiāde Kandavas Mākslas un mūzikas skolā

07.03.2024

tukuma-novada-skolu-vizualas-makslas-olimpiade-kandavas-makslas-un-muzikas-skola-1.jpg6.03.2024. Kandavas Mākslas un mūzikas skolā notika Tukuma novada skolu vizuālās mākslas olimpiāde.

Olimpiādē piedalījās 83 skolēni no 1.-12. klasei no visām Tukuma novada skolām. Olimpiādes tēma šogad bija “Mākslu sintēze”, kuras ietvaros, atbilstoši katram vecumposmam, tiek iepazīts mākslas veids- ilustrācija un ilustratora profesija. Skolēniem tika dots laiks 3 stundas radošā darba procesam, kuru vajadzēja izstrādāt ar krāsu zīmuļiem.

Pēc labi padarītā darba, skolēniem bija iespēja apskatīties visu skolēnu darbus vienkopus skolas II stāvā, kur tika izvietota darbu skate. Pēc skates aplūkošanas pedagogi kopā ar skolēniem devās mājup un darbu sāka olimpiādes vērtēšanas komisija.

Kamēr skolēni pildīja darba uzdevumu, viņu skolotāji skolas kamerzālē uzklausīja Kandavas Mākslas un mūzikas skolas skolotājas Ilzes Baumanes pieredzes prezentāciju “Kandavas Mākslas un mūzikas skolas noformējumi svētkiem” un “Mākslas darbu puzzles”, kā arī apmeklēja Kandavas novadpētniecības muzeju, kurā varēja aplūkot Jaunpils amatu mājas izstādi, Mairas Zombergas rokdarbu leļļu un dzīvnieciņu izstādi un nobaudīt ozolzīļu kafiju. Savukārt, skolas lielajā zālē olimpiādes dalībnieki un viņu skolotāji varēja aplūkot dažādu gadu absolventu nobeiguma darbu izstādi. Mākslinieciskajai gaisotnei īpašu košumu sagādāja mākslinieces Sņežanas Tišleres gleznu izstāde “Ziedi” skolas 2. stāva vestibilā.

Abas izstādes vēl priecēs mākslas baudītājus. Sņežanas Tišleres gleznu izstāde apskatāma līdz 17.aprīlim un absolventu nobeiguma darbu izstāde līdz 15.martam.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Sņežanas Tišleres gleznu izstāde

26.02.2024

img0179.jpgNo 26.02.-17.04.2024. Kandavas Mākslas un mūzikas skolas 2.stāvā apskatāma Tukuma mākslinieces Sņežanas Tišleres gleznu izstāde "ZIEDI", kas tapusi 2023. gada vasarā.

Sņežana Tišlere beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, iegūstot Mākslinieka - meistara kvalifikāciju ādas mākslinieciskās apdares specialitātē. 1994. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju - Tēlotājmākslas pedagoga kvalifikācija, Mākslas bakalaura grāds.

Paralēli glezniecībai kopš 1987. gada strādā par vizuālās mākslas skolotāju, kā arī par vizuālās mākslas pedagogu metodiskās apvienības vadītāju (kopš 1995. gada). No 2017. gada Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomas koordinatore, vizuālās mākslas pedagogu kopienas līdere Tukuma novadā.

"Mans spēka avots ir manas zemes, manas Latvijas daba. Ir bauda izjust ziedu trauslumu, formu, krāsu un izbaudīt to ziedēšanas mirkli! Tā ir enerģija, kas dod spēku dzīvot un gleznot.

Šī gada vasaru pavadīju gleznojot - domas un audekli radās neapturamā straumē, ziedu kompozīcijas un krāsu salikumi uzstājīgi prasījās tikt uzgleznoti, neļaujot atslābt ne dienu. Domas vijās ap Dziesmu un deju svētkiem – dejotāju raitajiem soļiem, dzīves gudrības caurvītām tautas dziesmām un mūsu zemes dabas bagātībām, augu daudzveidību.

 Laipni aicināti interesenti aplūkot šo krāšņo izstādi.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Mācību ekskursija mākslas nodaļas audzēkņiem

05.12.2023

whatsapp-image-2023-12-08-at-08-24-06.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļas 2., 3. un 4. klases audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni un Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju.

Tornī audzēkņiem bija iespēja apskatīties uzskatāmi kā tika uzcelta Jelgava, kā tā tika nopostīta un atkal no jauna atjaunota līdz mūsdienām. Ar aizrautību audzēkņi vēroja piedāvāto filmiņu par modi Jelgavā. Pēdējā, devītajā stāvā, visi apskatīja Sandras Vingres bērnu grāmatu ilustrāciju izstādi "Zemei pāri debestiņa’’.

Ģ. Eliasa muzejā mazos māksliniekus iepazīstināja ar Ģ.Eliasa darbiem un radošās darbnīcas ietvaros tika dota iespēja radoši izpausties pēc redzētā. Ekskursijas noslēgumā tika apskatītas  skulptūras Pasta salā.

Paldies skolotājām Ivetai Šmēlai un Ilzei Baumanei par noorganizēto ekskursiju!

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Mācību ekskursija

29.11.2023

whatsapp-image-2023-11-29-at-15-50-25.jpg29.11.2023. Kandavas Mākslas un mūzikas kolas Mākslas nodaļas 1.A un 1.B klase devās mācību ekskursijā uz Klaunu māju Ģibuļu pagastā. Klaunu mājā mazos māksliniekus sagaidīja klauns vārdā "Pendele". Katram audzēknim bija jāizdomā savs klaunu vārds un tikai tad varēja doties tālāk iepazīt, ko tad īsti klauni mācās klaunu skolā. Izglītojošā un izklaidējošā nodarbība ilga divu stundu garumā, kur bērni tika pārsteigti gan ar dažādiem trikiem, gan ar žonglēšanas mēģinājumiem. Audzēkņiem bija iespēja pārģērbties par klauniem un spēlēties klaunu mājā.

Radošajā darbnīcā audzēkņiem tika demonstrēts, kā pagatavot žonglēšanas bumbiņas un katram audzēknim tika dota iespēja izgatavot divas žonglēšanas bumbiņas, ar kurām bija jāmācās žonglēt.

Noslēgumā audzēkņi sazīmēja klaunus un atstāja zīmējumus par piemiņu klaunu mājā. Pateicībā par skaistajiem zīmējumiem klauns "Pendele"" uzdāvināja katram audzēknim balonu, no kura bija izgatavots, zobens, papagailis, sunītis vai puķīte.

Paldies skolotājām Inesei Gailei un Sintijai Mantajai par organizēto ekskursiju.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

LATVIJAI 105

14.11.2023
img3379.jpg

14.11. pēcpusdienā Kandavas Mākslas un mūzikas skolā svinēja Latvijas 105. dzimšanas dienu. Svētku pasākums iesākās skolas pagalmā ar direktores uzrunu un svecīšu liesmiņām izgaismotu skaitli 105. Svinības turpinājās ar audzēkņu koncertu “Tautasdziesmas Latvijai”. Skolas zāle bija klausītāju pilna. Koncertā izskanēja 30 latviešu tautasdziesmu melodijas, gan instrumentālā, gan arī vokālā sniegumā. Pedagogi un audzēkņi ar lielu mīlestību un prieku bija gatavojuši šo koncertu, par ko liecināja smaidi un mirdzošās acis muzicējot. Koncertā piedalījās gan solisti, gan dažādi ansambļi. Arī pirmsskolas audzēkņi, kuriem tā bija viņu pirmā uzstāšanās pieredze, ar lielu atbildības sajūtu kāpa uz skatuves un dziedāja savas dziesmas Latvijai. Pasākums noslēdzās ar brīnišķīgu kopbildi.

Paldies visiem pedagogiem par ieguldīto darbu, kā arī liels paldies mākslas nodaļas pedagogiem un audzēkņiem par burvīgo skolas noformējumu Latvijas dzimšanas dienai!


Lasīt visu ziņu galerija (42)

Mārtiņdienu "Gaiļi"

02.11.2023

gaili.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas I stāva vestibilā apskatāms "Mārtiņdienu noformējums". Skolas audzēkņus un ikvienu viesi, kurš ienāk skolā, priecē audzēkņu pagatavoti gaiļi, kas tapuši par godu gaidāmajai Mārtiņdienai. Kompozīciju papildina 5.klases audzēkņu pagatavotie pinumu dekori. Paldies skolotājām Ivetai Šmēlai un Ilzei Baumanei.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

4.klases audzēkņu darbi

15.09.2023

4-klases-audzeknu-darbi.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļas 4.klases audzēkņi nodarbībā gatavoja rudenīgas kompozīcijas no dažādiem tekstilmateriāliem, kuras saliekot vienkopus izveidoja ļoti skaistu rudens noformējumu skolas 1.stāva vestibilā un priecē ikvienu skolas apmeklētāju.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Tukuma Tēlotājmākslas studijas darbu izstāde "Tauriņi"

15.09.2023

j-balodear-taurina-speku.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas 2.stāva gaitenī līdz 10.11.2023. apskatāma Tukuma Tēlotājmākslas studijas darbu izstāde ar nosaukumu "Tauriņi".

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Panākumi VI Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā "PIL.SĒTA.PILSĒTA."

27.09.2023

3.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi piedalījās Bauskas Mūzikas un mākslas skola organizētajā VI Starptautiskajā vizuālās mākslas plenēra darbu konkursā “PILS SĒTA PILSĒTA”. Šogad konkursa tēma ir “Senās ēkas”.

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēknes Sanija Meiere, Elīza Dižbite un Laura Drengere savos darbos zīmēja Kandavas vecpilsētu. Konkursā tika vērtēta autora radošā ideja, mākslinieciskais izpildījums un atbilstība tēmai.

Atzinību ir guvusi 4. klases audzēkne Laura Drengere.

Paldies audzēknēm par dalību konkursā un skolotājai Ivetai Šmēlai par audzēkņu sagatavošanu!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

"VARAVĪKSNE ZIEDONIM"

02.05.2023

tuksa-rindina.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas darbi, sadarbībā ar Pūres pagasta bibliotēku piedalās ar vizuālo noformējumu projektā "Varavīksne Ziedonim". Projekta mērķis ir lasīt, prezentēt un radoši izspēlēt kādu no Imanta Ziedoņa Krāsainajām pasakām.

2023. gada februāra mēnesis tiek veltīts Sarkanajai pasakai, kas ir arī Valentīndienas pasākumu laiks. Bibliotēkas apmeklētājiem tiek piedāvāti krāsai un tematikai atbilstoši darbi, kas tapuši tekstila (ped. Ilze Baumane un porcelāna apgleznošanas (ped. Iveta Šmēla) nodarbībās.

Sarkanās pasakas fragments: " ...Bet pagaidām plīvo liesmiņa, sarkanā ugunsmeitiņa, sveces galā, paimeitiņa, labulīte. "Vai tu esi ļauna?" prasa Gundariņš. Nē, nē" Guntiņa mirkšķina acis - "Nē, nē. es tikai gribu tikt skaidiņās. Vai papīros. Palaid mani papīrkurvī! Nelaidīsi? Nu tad palaid mani sērkociņu kastītē! Sērkociņi ir mani aizmigušie princīši! Mēs uzrīkosim mazu ballīti!"

2023. gada marta mēnesis tiek veltīts Pelēkajai pasakai. Pasakas fragments: "...Es esmu pelēks. Es esmu gandrīz vissvarīgākā krāsa. Viss kļūst skaists tikai tad, ja noliek mani blakus. Balts angoras kaķis ir skaists, jo blakus es esmu pelēks. Krāsaini putniņi ir ksiasti tāpēc, ka ir pelēki putniņi. Kāds es izskatos? Es jau teicu: skatieties putekļos, skatieties pelēnos, skatieties pelnos. Un tad iesviediet krāsainu pogu pelnos. Nu jūs redzat? Ir skaista, krāsaina poga, vai ne? Un aiz tās? Tas esmu es, Pelēkais!"

2023. gada maija mēnesis ir veltīts Dzeltenajai pasakai. Pasakas fragments: "...Saule, kā olas dzeltenums mirdzēja pāri saulei. Viņā bija dzīvība. Pa viņas stariem uz zemi nāca mazi cālēni. Bites skrēja kā mazas, dzeltenas bumbiņas no vienas dzeltenās cūkpienes pie otras... Līdz tālumā ziedēja dzelteni lauki un pļavas..."

Lasīt visu ziņu galerija (16)