Lapas karte
KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Ritma un skaņu pasaulē

13.01.2023

img2420-1.jpgRitma un skaņu pasaulē

12.janvārī sitaminstrumentu spēles audzēkņi kopā ar savu skolotāju Aivaru Spriguli devās uz Dundagas Mākslas un mūzikas skolu, lai kopā ar dundadzniekiem piedalītos Nila Īles mūzikas studijas izglītojošā muzikālā darbnīcā “Ritma un skaņu pasaulē”.

Perkusionisti Nils Īle un Maija Sējāne Īle iepazīstināja bērnus ar āfrikāņu bungām- džambām un dažādiem perkusiju instrumentiem. Caur kopīgu instrumentu saspēli bērni iepazina skaņas daudzveidīgo burvību un guva iemaņas ritma spēlē.

Abi mūziķi nodemonstrēja skaņdarbu uz bungām un džambas, atklājot daudz jauna par ritma spēku un tā daudzpusīgo skanējumu. Tas bija iespaidīgi!

Nodarbības noslēgumā tika veidota kopīga muzikāla kompozīcija, kas bija mierīga, ar meditatīvu noskaņu. Mākslinieki ar savu sirsnību un sirdsdegsmi ievilināja katru skolēnu jaunā piedzīvojumā. Viņu radītā atmosfēra bija īsta bauda dvēselei.

Šī nodarbība visiem ļoti patika, jo tā deva iespēju lieliski pavadīt laiku un vairāk iepazīt mūziku no cita skatupunkta.

Pēc kopējās muzicēšanas Dundagas pils zālē kandavnieki devās pieredzes apmaiņā uz Dundagas Mākslas un mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles klasi, kur direktore iepazīstināja ar plašo sitaminstrumentu instrumentāriju. Mūsu puišiem radās ekskluzīva iespēja saspēlei ar latviešu perkusiju karali Nilu Īli!

Paldies Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktorei Dacei Čoderai par doto iespēju piedalīties šajā pasākumā!

img2408.jpg img2407.jpg img2405.jpg img2397.jpg img2427-1.jpg img2420-1.jpg img2414-1.jpg img2430.jpg