KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Zelts Evelīnai Mileikai

Noslēdzies XVII starptautiskais vizuālās mākslas konkurss "ES DZĪVOJU PIE JŪRAS 2018". Jūrmalas Mākslas skola ik gadus aicina ikvienu bērnu un jaunieti piedalīties starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā. Konkursa mērķis ir caur mākslas izteiksmes līdzekļiem atklāt tēmu par ūdeni: pētīt strautus, upes, ezerus, jūras un okeānus un ar tiem saistītās ekosistēmas, atklāt to lomu cilvēka dzīvē, kultūras un tradīciju attīstībā. Novērtēt ūdeni kā kultūras vienojošu elementu.

Konkursa virstēma ir vienota – “Es dzīvoju pie jūras”, bet ik gadu tiek noteikta jauna konkursa apakštēma.

2018.gada tēma ir “Tilts”.  Tilts kā divu krastu, kultūru un tradīciju vienojošs elements.

Kopā tika iesūtīti 4651 darbi no 29 valstīm: Baltkrievija, Beļģija, Bulgārija, Grieķija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Indija, Indonēzija, Kazahstāna, Krievija, Ķīna, Lietuva, Moldova, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Serbija, Singapūra, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Taizeme, Turcija, Ukraina, Vācija, Latvija. 2822 darbi no citām zemēm un 1831 darbs no Latvijas.

Tika piešķirtas 4 Grand Prix, 21 Zelta medaļas, 31 Sudraba medaļas, 41 Bronzas medaļas un 218 Atzinības.

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkne EVELĪNA MILEIKA ir viena no laureātēm, kura ieguva 1. vietu tekstilā 12-15g. vecuma grupā un BEATE BETA MAKOVSKA saņēma ATZINĪBU par veiksmīgu piedalīšanos un radošu tēmas izklāstu tekstilā 12-15g. vecuma grupā. Evelīna Mileika saņēma arī Jūrmalas pilsētas Domes PATEICĪBAS RAKSTU.

Konkursa starptautisko nozīmi akcentē arī starptautiskā darbu vērtēšanas žūrija.

Kopš 2008. gada ik gadu konkursam ir piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas patronāža.

Līdz 9. aprīlim Līvu akvaparkā ir apskatāma laureātu darbu izstāde.

PALDIES Kandavas Mākslas un mūzikas skolas vizuālās mākslas skolotājai Ilzei Baumanei!