Lapas karte
KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Akordeona spēles audzēkņu un pedagogu radošās dienas - koncerts Lai skan!

10.04.2024

01.jpg10.04.2024. MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas” Melngaiļa koncertzālē notika Kurzemes reģiona profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle audzēkņu un pedagogu radošās dienas - koncerts LAI SKAN!

Ikgadējais akordeonistu festivāls " Lai skan", šobrīd ir ieguvis jaunu mērķi – ceļā uz XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem /2025.gadā/, kuros pirmo reizi ir iekļauts Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās izglītības iestāžu akordeonistu koporķestris! Koncertā piedalījās akordeona spēles audzēkņi no  Ventspils MS, Aizputes MS, Nīcas MS, Kalētu MMS, Liepājas MMDV, Liepājas Karostas MS, Talsu MS., Saldus MS un  Kandavas MMS. Koncertā izskanēja gan solo, gan dažādu ansambļu sastāvu priekšnesumi. Koncerta “Lai skan” noslēgumā visas Kurzemes akordeona spēles audzēkņi un viņu pedagogi kopīgi vienojās  bagātīgi  krāšņā,  skanošā orķestrī! Koporķestra izpildījumā bija dzirdama neliela daļa no dziesmu svētku repertuāra! Lai apgūtu koporķestra skaņdarbus skolotājas D.Zariņa un Dz.Linde ieguldīja darbu, četru mēnešu garumā, ar ansambļa dalībniekiem: Tīnu Brīvnieci, Adelīnu Līnu Makovsku, Gustavu Priednieku un Kristapu Kleinu. Kā vienmēr priecē  mūsu skolas  absolventu atbalsts. Šoreiz līdzi uz Liepāju devās   Elīna Karole un Maria Mārīte Hesa. Paldies meitenēm! Tika apmeklēta arī Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars".  Gida vadībā klātesošie iepazinās ar mūzikas vidusskolas telpām, kā arī pabija uz koncertzāles skatuves. Audzēkņi  ieguva vēl nebijušu pieredzi kolektīvās muzicēšanas iemaņu pilnveidošanā, bija priecīgi un gandarīti par tik lielisku pasākumu!

Paldies Kandavas MMS direktorei par šī vērienīgā koncertceļojuma atbalstu ! 

0-1.jpg 02.jpg 01.jpg 1a.jpg 1-kurzemes-ms-koporkestris.jpg 5-uz-koncertzales-skatuves.jpg 4-kristaps-elina-maria.jpg 3-tina-lina-gustavs.jpg 5a.jpg 6c.jpg 6b.jpg 6-pie-liela-dzintara.jpg