KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Zinību diena Kandavas novada izglītības iestādēs

01.09.2020

dsc_0220.jpgKad dārzos mazliet rūgteni sāk smaržot daudzkrāsainās asteres un vējā šūpojas gladiolu vārpas, mēs visi zinām- tūlīt būs klāt 1.septembris un jaunais mācību gads. Tas allaž ir nedaudz satraukts, gaidu pilns laiks, un šogad, jo īpaši tāds. Skolēni satiek viens otru turpat pēc pusgada pārtraukuma, jo pavasaris šogad atnāca ar Covid un attālinātajām mācībām.

Kā pirmie Zinību dienas pasākumos satikās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Cēres pamatskolas un Zemītes sākumskolas kolektīvi. Sveicot Cēres skolas kolektīvu novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule sacīja, ka šogad atkalsatikšanās prieks ir daudz lielāks, attālinātās mācības bija gana liels pārbaudījums visiem, skolēniem, skolotājiem, vecākiem. “Arī skolai šajā gadā būs daudz izaicinājumu, ne tikai Covid ierobežojumu dēļ, bet arī dēļ jaunajām kompetencēm. Vēlu jums visiem izturību, pacietību, iecietību, prieku un gandarījuma sajūtu par paveikto!”

Rīta pusē  Zinību diena norisinājās arī Zantes un Vānes pamatskolās un PII “Zīļuks”.

K.Mīlenbaha vidusskolas kuplā saime, kurā šogad ir 388 audzēkņi, pulcējās brīvdabas estrādē Ozolāji. Paldies vecākiem par izturību un pacietību kopīgi ar bērniem mācoties, sacīja skolas direktore Daiga Puga. Tāpat lielu paldies direktore teica pedagogiem, kuriem attālinātais mācību process bija ļoti liels izaicinājums. Direktore izteica cerību, ka šis mācību gads varēs notikt klātienē. Šogad mācības pirmajā klasē K.Mīlenbaha vidusskolā uzsāks 40 pirmklasnieki.

"Labrīt, plašā Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas saime!”- uzrunājot sanākušos, sacīja Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede. –“ Kas to būtu domājis, ka jūsu ir tik daudz! Prieks par šo saulaino dienu, kas ļāvusi mums satikties vienā no skaistākajām vietām Kandavā, brīvdabas estrādē Ozolāji!” Priekšsēdētāja vēlēja izturību un pacietību, apgūstot jaunās mācību metodes skolotājiem, veiksmīgu mācību gadu un labas sekmes skolēniem.

Arī Kandavas Reģionālās vidusskolas kolektīvs pulcējās brīvā dabā, pļaviņā aiz skolas, kurā visi varēja ievērot drošu distanci un, kā sacīja direktore Elita Lavrinoviča, ļoti labi tur izskatījās.

Pēcpusdienā uz Zinību dienu savu skolu kolektīvus aicināja Kandavas Deju skola un Kandavas Mākslas un mūzikas skola.