Lapas karte
KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Jaunumi

"VARAVĪKSNE ZIEDONIM"

02.05.2023

tuksa-rindina.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas darbi, sadarbībā ar Pūres pagasta bibliotēku piedalās ar vizuālo noformējumu projektā "Varavīksne Ziedonim". Projekta mērķis ir lasīt, prezentēt un radoši izspēlēt kādu no Imanta Ziedoņa Krāsainajām pasakām.

2023. gada februāra mēnesis tiek veltīts Sarkanajai pasakai, kas ir arī Valentīndienas pasākumu laiks. Bibliotēkas apmeklētājiem tiek piedāvāti krāsai un tematikai atbilstoši darbi, kas tapuši tekstila (ped. Ilze Baumane un porcelāna apgleznošanas (ped. Iveta Šmēla) nodarbībās.

Sarkanās pasakas fragments: " ...Bet pagaidām plīvo liesmiņa, sarkanā ugunsmeitiņa, sveces galā, paimeitiņa, labulīte. "Vai tu esi ļauna?" prasa Gundariņš. Nē, nē" Guntiņa mirkšķina acis - "Nē, nē. es tikai gribu tikt skaidiņās. Vai papīros. Palaid mani papīrkurvī! Nelaidīsi? Nu tad palaid mani sērkociņu kastītē! Sērkociņi ir mani aizmigušie princīši! Mēs uzrīkosim mazu ballīti!"

2023. gada marta mēnesis tiek veltīts Pelēkajai pasakai. Pasakas fragments: "...Es esmu pelēks. Es esmu gandrīz vissvarīgākā krāsa. Viss kļūst skaists tikai tad, ja noliek mani blakus. Balts angoras kaķis ir skaists, jo blakus es esmu pelēks. Krāsaini putniņi ir ksiasti tāpēc, ka ir pelēki putniņi. Kāds es izskatos? Es jau teicu: skatieties putekļos, skatieties pelēnos, skatieties pelnos. Un tad iesviediet krāsainu pogu pelnos. Nu jūs redzat? Ir skaista, krāsaina poga, vai ne? Un aiz tās? Tas esmu es, Pelēkais!"

2023. gada maija mēnesis ir veltīts Dzeltenajai pasakai. Pasakas fragments: "...Saule, kā olas dzeltenums mirdzēja pāri saulei. Viņā bija dzīvība. Pa viņas stariem uz zemi nāca mazi cālēni. Bites skrēja kā mazas, dzeltenas bumbiņas no vienas dzeltenās cūkpienes pie otras... Līdz tālumā ziedēja dzelteni lauki un pļavas..."

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Stīgu virpulī

27.04.2023

whatsapp-image-2023-04-27-at-15-22-08.jpg22.04.2023. Ventspilī norisinājās Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu festivāls "Stīgu virpulī", kas uz koncertzāles "Latvija" skatuves pulcēja 75 stīdziniekus un apvienoja visus vienā lielā orķestrī.

Ar lielu centību un aizrautību šim iespaidīgajam pasākumam gatavojās arī Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēknes Sandija Oga (7 vijoles spēles klase), Kate Ābele (8.vijoles spēles klase), Agnese Auniņa (9. vijoles spēles klase) un Laura Antone (9.vijoles spēles klase). Papildus prieku raisīja muzicēt kopā ar Kandavas Mākslas un mūzikas skolas absolventi Adriju Annu Zariņu, kura šobrīd ir Ventspils Mūzikas vidusskolas 3. kursa audzēkne. Šāda pieredze spēlēt orķestrī mūsu skolas audzēknēm bija jauna pieredze, par ko viņas bija sajūsminātas un gandarītas par paveikto.

Diena bija piepildīta ar labām emocijām, draudzību un muzikālu kopā būšanu.

Paldies audzēknēm par dalību šajā festivālā un liels paldies skolotājai Ingai Rubenei par audzēkņu sagatavošanu!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Flautu kvintetam konkursā “Pūš pa deviņ’ 2023” – 2.vieta!

12.04.2023

whatsapp-image-2023-04-12-at-17-05-15.jpgFlautu kvintetam konkursā “Pūš pa deviņ’ 2023” – 2.vieta!

12.aprīlī Talsos notika XIII Kurzemes un Zemgales Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu konkurss “Pūš pa deviņ’ 2023”.

Talsu Tautas namā pulcējās dažāda sastāva ansambļi no Ventspils, Talsu, Valdemārpils, Grobiņas, Tukuma, Engures, Kuldīgas, Auces mūzikas skolām. Kandavas Mākslas un mūzikas skolu pārstāvēja flautu kvintets ar L.Garūtas “Šūpļadziesmu” un latviešu tautas dziesmu R.Paula apdarē, A.Asarīša pārlikumā “Rikšiem bērīt’ es palaidu”.

Prieks par ansambļa sniegumu un iegūto 2.vietu.

Paldies Agnei Grīgai, Beatrisei Mežancei, Linitai Vanagai, Līgai Kalniņai, Esterei Marcinkevičai un skolotājai Ērikai Grīvai par skanīgo kopdarbu un sasniegumiem!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

"Melns ar baltu satikās..."

04.04.2023

whatsapp-image-2023-04-04-at-15-28-45-3.jpg29.martā Kandavas Mākslas un mūzikas skolas 3. klavierspēles klases audzēkņi Lana Barkāne un Kristiāns Krists Dombrovskis, kopā ar skolotāju Dzintru Lindi devās uz  Engures Mūzikas un mākslas skolu, kur notika Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu izglītības programmas “Taustiņinstrumentu spēle-klavierspēle” audzēkņu festivāls – koncerts “Melns ar baltu satikās…”

Festivālā pulcējās jaunie pianisti no visām Ziemeļkurzemes Mūzikas skolām. Dzirdējām mūziķus no Mērsraga, Kandavas, Sabiles, Rojas, Dundagas, Kuldīgas, Talsiem, Ugāles, Valdemārpils, Piltenes, Ventspils un Engures mūzikas skolām.

Daudzi priekšnesumi izcēlās ar īpašu muzikalitāti. Izskanēja dažāda rakstura skaņdarbi solo izpildījumā un klavieru duetu izpildījumā.

Festivālu vadīja Melnais taustiņš Fis, Baltais taustiņš Do un atraktīvais Bemoliņš. Koncerts pagāja ļoti jautrā gaisotnē, kuru veicināja Bemoliņa izmisīgie centieni sameklēt savu mazo brāli Dubultbemolu.

Paldies audzēkņiem un skolotājai Dzintrai Lindei par dalību festivālā!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Panākumi radošo projektu konkursā "Mantojums"

27.03.2023

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas profesionālās ievirzes izglītības programmas "Vizuāli plastiskā māksla" 6.klases audzēkne Helēna Grīnberga piedalījās Latvijas Nacionālā centra organizētajā Latvijas mākslas un dizaina skolu audzēkņu radošo projektu konkursā "Mantojums" un saņēma godalgoto 2. vietu! Paldies skolotājai Ilzei Baumanei!

Sveicam ar panākumiem!

Panākumi Starptautiskajā mākslas konkursā

27.03.2023

h-grinberga.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas profesionālās ievirzes izglītības programmas "Vizuāli plastiskā māksla" 6.klases audzēkne Helēna Grīnberga gūst panākumus IV  Starptautiskajā bērnu un jauniešu šķiedrmākslas darbu konkursā "Skaņu palete" iegūstot godalgoto 3.vietu! Šī gada konkursa tēma bija "Zemūdens pasaules skaņas" 2022./2023.

Audzēkne savu konkursa darbu izgatavoja mācību priekšmetā tekstils, attēlojot astoņkāji un darba nosaukums bija "Astoņkāju deju melodija". Paldies tekstila skolotājai Ilzei Baumanei.

Sveicam un lepojamies ar audzēknes Helēnas Grīnbergas panākumiem!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Panākumi Starptautiskajā konkursā Limbažos

27.03.2023

whatsapp-image-2023-03-21-at-08-58-16-1.jpg9.03.2023. uz Limbažiem devās Kandavas Mākslas un mūzikas skolas akordeona spēles audzēkne Tīna Brīvniece, lai piedalītos IV Starptautiskajā profesionālo un profesionālās ievirzes mūzikas skolu akordeona spēles audzēkņu – solistu konkursā, kurā ieguva godalgoto 1. vietu.  Paldies skolotājai Dzintrai Lindei par ieguldīto darbu!

Lapojamies ar audzēknes Tīnas Brīvnieces panākumiem!

Lasīt visu ziņu galerija (5)