Lapas karte
KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Mūzikas nodaļa

Jauno izpildītāju konkurss "Nāc sadziedāt"

07.03.2023

whatsapp-image-2023-03-06-at-11-35-49.jpg2023. gada 4.martā Rīgas Stradiņa universitātes aulā norisinājās Jauno izpildītāju konkurss “Nāc sadziedāt”. Tajā piedalījās solisti un popgrupas no visas Latvijas. Konkursā katrs dalībnieks izpildīja vienu dziesmu. Konkursu vērtēja žūrija – Sonora Vaice, Aivars Hermanis, Andrejs Osokins, Reinis Sējāns un Mārcis Judzis. Konkursā šogad pirmo reizi piedalījās mūsu skolas popgrupa "Taustiņi". Meitenes dziedāja Artas Jēkabsones dziesmu “Kamēr dziesma būs” un ieguva 2.pakāpes apliecinājumu.

Paldies audzēknēm un skolotājai Andrai Vilkaušai par ieguldīto darbu!

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Panākumi konkursā "No baroka līdz rokam"

22.02.2023

whatsapp-image-2023-02-23-at-11-07-16.jpg

21.02. 2023. Kuldīgā norisinājās Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo ansambļu un popgrupu festivāls – konkurss “No baroka līdz rokam” Kurzemē. Dalībai šajā konkursā, pēc iesūtīto video izvērtēšanas, tika izvirzīta arī Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupa Taustiņi. Popgrupas meitenes konkursā piedalījās vecākajā grupā, kas prasīja sagatavot 5 dziesmas, no kurām 2 tika izlozētas konkursa dienā. Satraukums bija liels, tomēr prieks par iespēju uzstāties bija vēl lielāks. Meitenes konkursā dziedāja – Artas Jēkabsones dziesmu “Kamēr dziesma būs” un Zigmara Liepiņa dziesmu “Atmiņu nams”.

Konkursā “No baroka līdz rokam” Kurzemes reģionā Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupai “TAUSTIŅI”  1.pakāpe.

Paldies meitenēm Laurai Antonei, Agnesei Auniņai, Katei Ābelei, Esterei Marcinkevičai, Beatrisei Vilkaušai un skolotājai Andrai Vilkaušai par augstajiem sasniegumiem!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Solfedžo konkurss "Intervāla rotaļas"

23.02.2023

whatsapp-image-2023-02-23-at-11-41-16.jpg22.02.2023. Engures Mūzikas un mākslas skolā notika solfedžo konkurss, kura tēma šoreiz bija – intervāli. Konkursā piedalījās Ziemeļkurzemes mūzikas skolu vecāko klašu audzēkņi. Mūsu skolas komandu veidoja jautrie un atraktīvie “Kandavas pirāti” – Fridrihs Šteinkopfs, Kate Ābele, Feita Marta Peremeža, Linita Vanaga un Sabīne Truhņēviča. Konkursā audzēkņi pildīja daudzveidīgus uzdevumus un parādīja savas zināšanas mūzikas teorijas jautājumos. Konkursa noslēgumā kopā ar Bauskas Mūzikas un mākslas skolas mūzikas teorijas un ritmikas pedagogu Ievu Ūdri notika praktiska darbošanās alternatīvā intervālu apguves metodikā. Konkurss noritēja interesanti, jautri un aktīvi. Paldies Engures Mūzikas un mākslas skolas skolotājai Arnitai Freinātei par konkursa organizēšanu! Paldies par brīnišķīgo uzņemšanu! Paldies pārējām komandām par iespēju būt kopā! Paldies mūsu komandai par dzirksteļojošo noskaņu konkursā, kā arī liels paldies skolotājai Andrai Vilkaušai!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Valsts konkurss Stīgu instrumentu spēlē

01.02.2023

Valsts konkurss Stīgu instrumentu spēlē

1.februārī Ventspils Mūzikas vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle – Vijoles (alta, čella, kontrabasa) spēle, konkursa II kārtā. No Kandavas Mākslas un mūzikas skolas Valsts konkursa II kārtā piedalījās Vendija Graudēvica (vijoles spēles 2.klase) un Enija Baumane (vijoles spēles 3. klase). Abas audzēknes, satraukuma pilnas guva jaunu skatuves pieredzi, spēlējot tik lielai publikai. Abas audzēknes saņēma žūrijas PATEICĪBU par piedalīšanos.

Paldies audzēkņu vecākiem par audzēkņu atbalstīšanu, pedagogam Ingai Rubenei par audzēkņu sagatavošanu konkursam un koncertmeistarei Evitai Ernštreitei par ieguldīto darbu muzikālajā pavadījumā!

"No Baroka līdz rokam"

27.01.2023

whatsapp-image-2023-01-27-at-15-24-56-2.jpg26.01. Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupa Taustiņi piedalījās Tukuma novada Izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā “No baroka līdz rokam”, iegūstot augstākās pakāpes diplomu. Meitenes dziedāja Artas Jēkabsones dziesmu “Kamēr dziesma būs” un latviešu tautasdziesmu ”Laivinieka meita biju”.

Paldies skolotājai Andrai Vilkaušai par audzēkņu sagatavošanu konkursam!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Ritma un skaņu pasaulē

13.01.2023

img2420-1.jpgRitma un skaņu pasaulē

12.janvārī sitaminstrumentu spēles audzēkņi kopā ar savu skolotāju Aivaru Spriguli devās uz Dundagas Mākslas un mūzikas skolu, lai kopā ar dundadzniekiem piedalītos Nila Īles mūzikas studijas izglītojošā muzikālā darbnīcā “Ritma un skaņu pasaulē”.

Perkusionisti Nils Īle un Maija Sējāne Īle iepazīstināja bērnus ar āfrikāņu bungām- džambām un dažādiem perkusiju instrumentiem. Caur kopīgu instrumentu saspēli bērni iepazina skaņas daudzveidīgo burvību un guva iemaņas ritma spēlē.

Abi mūziķi nodemonstrēja skaņdarbu uz bungām un džambas, atklājot daudz jauna par ritma spēku un tā daudzpusīgo skanējumu. Tas bija iespaidīgi!

Nodarbības noslēgumā tika veidota kopīga muzikāla kompozīcija, kas bija mierīga, ar meditatīvu noskaņu. Mākslinieki ar savu sirsnību un sirdsdegsmi ievilināja katru skolēnu jaunā piedzīvojumā. Viņu radītā atmosfēra bija īsta bauda dvēselei.

Šī nodarbība visiem ļoti patika, jo tā deva iespēju lieliski pavadīt laiku un vairāk iepazīt mūziku no cita skatupunkta.

Pēc kopējās muzicēšanas Dundagas pils zālē kandavnieki devās pieredzes apmaiņā uz Dundagas Mākslas un mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles klasi, kur direktore iepazīstināja ar plašo sitaminstrumentu instrumentāriju. Mūsu puišiem radās ekskluzīva iespēja saspēlei ar latviešu perkusiju karali Nilu Īli!

Paldies Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktorei Dacei Čoderai par doto iespēju piedalīties šajā pasākumā!

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Solistu, ansambļu un popgrupu festivāls "Mana dziesma Latvijai"

27.11.2022

20221126144405.jpg26.novembrī Jaunolaines Kultūras namā notika solistu, ansambļu un popgrupu festivāls "Mana dziesma Latvijai", ar kuru noslēdzās Latvijas 104.dzimšanas dienas svinības Olaines novadā. Festivāla dalībnieki bija no Tukuma, Jūrmalas, Dobeles novada, Rīgas, Olaines, Jaunolaines un Kandavas. Tā bija jauka satikšanās dziesmā un prieka dāvāšanā viens otram. Festivālā piedalījās arī mūsu skolas popgrupa Taustiņi, dziedot Artas Jēkabsones dziesmu "Kamēr dziesma būs". Paldies meitenēm par dziedātprieku, vecākiem par mīlestību un skolai par atbalstu!

Lasīt visu ziņu galerija (5)