Lapas karte
KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Jaunumi

Ansambļu konkurss "Pūš pa deviņ' 2024"

10.04.2024

whatsapp-image-2024-04-10-at-15-03-52.jpgŠodien, 10.04.2024. Talsos notika XIV Kurzemes un Zemgales Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu konkurss “Pūš pa deviņ’ 2024”.

Talsu Tautas namā pulcējās dažāda sastāva ansambļi no Ventspils, Talsu, Valdemārpils, Auces, Tukuma, Engures un Kuldīgas mūzikas skolām. Kandavas Mākslas un mūzikas skolu pārstāvēja saksofonu trio (Annija Celma, Feita Marta Permeža, Anna Jurēvica) ar  un sitaminstrumentu ansamblis (Gabriela Laurinoviča, Pēteris Neicinieks, Markuss Drengers, Andris Marks Vilciņš, Olivers Krišs Tolis).

Prieks par ansambļu sniegumu, iegūstot III vietu un vēl lielāks prieks par sitaminstrumentu ansambli, kuriem tā bija pirmā uzstāšanās konkursā.

Liels paldies pedagogiem Aivaram Sprigulim un Uldim Folkbergam par audzēkņu sagatavošanu!

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Mācību ekskursija uz Mežaparka lielo estrādi

08.04.2024

whatsapp-image-2024-04-08-at-12-43-07.jpgSvētdien, 07.04., mūsu skolas audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Dziesmusvētku telpu Rīgā, Mežaparka estrādē. Ekskursijas laikā audzēkņi ieguva bagātīgu informāciju gan par dziesmusvētku karogu, gan par dziesmusvētku tradīciju un tās attīstības gaitu, sākot no pirmajiem svētkiem 1873.gadā līdz pat pēdējiem, kas bija apkopota Laika upē. Audzēkņi noskatījās multimediālo instalāciju Lielākais koris pasaulē, kas ir ekspozīcijas centrālā, emocionālā pārdzīvojuma vieta, kurā 128 ekrānu vairogos, kas dizainiski atgādina Mežaparka estrādes skaņu paneļus, tika izdzīvots dziesmusvētku stāsts, sākot no dabas skaņas līdz dziesmusvētku kopkora skaņai, kur kulminācijā izskanēja  latviešu komponista Mārtiņa Brauna dziesma “Saule, Pērkons, Daugava”. Audzēkņi arī klausījās latviešu komponistu kormūziku Kormūzikas klausīšanās krēslos. Pēc ekspozīcijas iepazīšanas audzēkņi pildīja dažādus sagatavotus uzdevumus un spēlēja spēles par dziesmusvētku tematiku. Skaista un izzinoša bija šī pavasara diena! Paldies visiem par dalību!

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Vijoles spēles audzēkņu mācību koncerts "Valsis vijoles skaņās"

03.04.2024
Vijolnieku ansamblis
Vijolnieku ansamblis

02.04.2024. Kandavas Mākslas un mūzikas skolā izskanēja vijoles spēles audzēkņu mācību koncerts “Valsis vijoles skaņās”

Uz koncertu bija ieradušies audzēkņu vecāki un vecvecāki un baudīja lielisku koncertu, kurā katra audzēkne spēlēja savu valsi.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas jaunāko klašu audzēkņu koncerts

02.04.2024
Instrumentālais ansamblis
Instrumentālais ansamblis

02.04.2024. Kandavas Mākslas un mūzikas skolā notika jaunāko klašu audzēkņu koncerts, kas tika veltīts PII vecākajām grupiņām un vispārizglītojošo skolu 1.klasēm. Mazie mākslinieki uzstājās ar lielu atbildību, jo to bija atnākuši skatīties tā teikt savējie klases biedri, skolas biedri un draugi. Skolas zāle bija pilna ar skatītājiem, kas ar dedzīgām actiņām vēroja un uzmanīgi klausījās kā skan dažādi mūzikas instrumenti.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Akordeonistu festivāls Kuldīgā

28.03.2024

3.jpgAkordeonistu saimei viena no tradīcijām-ilgdzīvotājām ir akordeonistu festivāli un draudzības festivāli.

  26.martā E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā notika Kurzemes reģiona mūzikas skolu akordeonistu festivāls- koncerts.

Tikšanās notika Kuldīgā pēc sešu gadu pārtraukuma.

 Festivālā- koncertā šogad piedalījās solisti no sešām mūzikas skolām, vienīgais duets  no Liepājas, un vienīgais akordeonistu ansamblis no mūsu Kandavas Mākslas un mūzikas skolas.

 Kurzemes reģionā akordeona spēles audzēkņu skaits pēdējos mācību gados būtiski samazinājies, bet tas nemazināja pedagogu un audzēkņu kopā būšanas prieku.

  Paldies tika teikts visiem, kas kuplināja festivālu: akordeonistiem no  Ventspils, Liepājas Karaostas, Valdemārpils,  Kandavas, Talsu un Kuldīgas skolām.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Festivāls "Stīgu virpulis"

25.03.2024

whatsapp-image-2024-03-25-at-13-20-20.jpg23.03.2024. Ventspils Pārventas bibliotēkā notika Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu festivāls ”Stīgu virpulis”. Festivālā piedalījās dalībnieki no Ventspils Mūzikas vidusskolas, Dundagas Mākslas un mūzikas skolas, Kandavas Mākslas un mūzikas skolas, Rojas Mūzikas un mākslas skolas, Piltenes Mūzikas skolas, Tukuma Mūzikas skolas, Talsu Mūzikas skolas un E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas.

Ar aizrautību un prieku šim pasākumam gatavojās arī Kandavas Mākslas un mūzikas skolas vijoles spēles audzēknes Kate Ābele, Sandija Dišlere un Paula Lietiņa.

Paldies audzēknēm par dalību šajā festivālā un liels paldies skolotājai Ingai Rubenei par audzēkņu sagatavošanu!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Solfedžo konkurss "Gudrs, vēl gudrāks!"

21.03.2024

whatsapp-image-2024-03-22-at-13-54-45.jpg21.03.2024. Talsu Mūzikas skolā notika Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu solfedžo konkurss “Gudrs, vēl gudrāks”. Kandavas Mākslas un mūzikas skolu pārstāvēja audzēknes Gabriela Laurinoviča, Amanda Brigere un Adelīna Līna Makovska, kas guva lieliskus panākumus iegūstot augsto 2. vietu! Apsveicam un lepojamies!

Liels paldies skolotājai Andrai Vilkaušai par audzēkņu sagatavošanu!

Lasīt visu ziņu galerija (7)