KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Kandavas Mākslas un mūzikas skolā radošās darbnīcas "Rakstu zīmēs"09.11.2018

9.11.2018. Kandavas Mākslas un mūzikas skolā mākslas nodaļas audzēkņi par godu Latvijas valsts jubilejai darbojās radošajās darbnīcās un izgatavoja LATVJU RAKSTU ZĪMES dažādās tehnikās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

24.10.2018. Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi apmeklēja koncertuzvedumu "Māja, skurstenis un mēs" Lielajā Dzintarā"".31.10.2018

Skolēnu brīvlaika vējainā trešdiena pulcināja mūzikas mīļotājus, lai dotos ekskursijā uz visu vēju pilsētu Liepāju.

Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāli, lai baudītu pasaules lielāko vēsturisko mehānisko ērģeļu burvīgās skaņas. Iesākumā nelielu koncertiņu spēlēja katedrāles ērģelnieks, bet pēc tam arī katrs skolēns drīkstēja iepriecināt sevi un citus ar kādu nelielu, paša spēlētu melodiju. Šo iespēju, protams, izmantoja daudz skolēnu. Pēc katedrāles apmeklējuma ekskursantu ceļš veda uz koncertzāli "LIELAIS DZINTARS", kur mīļā un sirsnīgā atmosfērā izskanēja koncertuzvedums "Māja, skurstenis un mēs". Uzvedumā piedalījās dziedātājs Renārs Kaupers, zēnu koris, deju kolektīvs un pavadošā grupa. Pēc koncertuzveduma vējš un burvīgās sajūtas pavadīja visus atpakaļceļā uz Kandavu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Pedagogu pilnveide " Aleksandra tehnika mūziķiem"

03.04.2018 - 25.10.2018

2018.gada 3.aprīlī un 25.oktobrī Kandavas MMS  pedagogi pilnveidoja savu profesionalitāti seminārā „ Aleksandra tehnika mūziķiem”, kuru vadīja mūsu skolas absolvente MARGITA LINDE.

M.Linde 1990.gadā absolvējusi Kandavas MS  klavierspēles klasi (pie ped.Pētera Lāča). Izglītību turpināja Rīgā- Jāzepa Mediņa  mūzikas koledžā. 2000.gadā absolvējusi J.Vītola mūzikas akadēmijas klavieru klasi un 2003.gadā maģistra grādu kamermūzikā. 

Kopš 2002.gada M.Linde dzīvo Ķelnē (Vācijā), strādā kā baleta koncertmeistare Ķelnes mūzikas un dejas augstskolā, māca klavieres privātā mūzikas skolā un arī koncertē.

Ar Aleksandra tehniku Margita iepazinās 2012.gadā. Kā mūziķe un pasniedzēja viņa saskatīja Aleksandra tehnikas dotās iespējas saglabāt un atgūt fizisko un psihisko veselību.

Pēc četru gadu ilgām mācībām” Alexsander Alliance International” skolā, 2017.gadā M.Linde ieguva diplomu kā sertificēta Aleksandra tehnikas skolotāja.2015.gadā kā asistente piedalījusies pieredzējušā pasniedzēja B.Fertman (USA) vadītājos Aleksandra tehnikas kursos J.Vītola mūzikas akadēmijā un Daugavpils medicīnas koledžā.

No 2017.gada M.Linde, paralēli darbam Vācijā, sāk vadīt nodarbības Latvijas mūzikas skolās- Mārupē, Siguldā, Kandavā, Kuldīgā.

  Aleksandra tehnikas pamatlicējs  20.gs.sākumā ir Frederiks M.Aleksandrs, slavens britu aktieris. Aleksandra tehnika ir alternatīvās medicīnas vingrojumu komplekss, kas spēj cilvēku padarīt pašpārliecinātu un kustīgu- attīsta brīvu stāju, pašpārliecinātību, impulsu kontroli un uzmanību.  

  Paldies Margitai par iegūtajām zināšanām! Uz tikšanos pavasarī!

Tikšanās ar absolventiem Kandavas novada muzejā

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkńi šodien tikās ar Mākslas nodalas absolventim un kopīgi aplūkoja diplomdarbu izstādi Kandavas novada muzejā. Mākslas klašu audzēkńi uzdeva jautājumus absolventiem par darba procesu- kas izdevās kāplānots, kas mazāk izdevās, uz ko absolventi labprāt atbildēja. Patiess prieks bija par tiem absolventiem, kas šodien bija ieradušies . Milzīgu paldies sakām Kandavas novada muzejam par ilgstošu sadarbību!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kandavas Mākslas un mūzikas audzēkņu gleznošanas stunda galerijā "Vējspārns"10.10.2018

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas 4.A un 4.B klašu audzēkņu gleznošanas stunda Dzintara Adiena gleznu izstādē galerijā "Vējspārns". Pedagogs Laima Narvila

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)