Lapas karte
KANDAVAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SKOLA

Mākslas nodaļa

"VARAVĪKSNE ZIEDONIM"

02.05.2023

tuksa-rindina.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas darbi, sadarbībā ar Pūres pagasta bibliotēku piedalās ar vizuālo noformējumu projektā "Varavīksne Ziedonim". Projekta mērķis ir lasīt, prezentēt un radoši izspēlēt kādu no Imanta Ziedoņa Krāsainajām pasakām.

2023. gada februāra mēnesis tiek veltīts Sarkanajai pasakai, kas ir arī Valentīndienas pasākumu laiks. Bibliotēkas apmeklētājiem tiek piedāvāti krāsai un tematikai atbilstoši darbi, kas tapuši tekstila (ped. Ilze Baumane un porcelāna apgleznošanas (ped. Iveta Šmēla) nodarbībās.

Sarkanās pasakas fragments: " ...Bet pagaidām plīvo liesmiņa, sarkanā ugunsmeitiņa, sveces galā, paimeitiņa, labulīte. "Vai tu esi ļauna?" prasa Gundariņš. Nē, nē" Guntiņa mirkšķina acis - "Nē, nē. es tikai gribu tikt skaidiņās. Vai papīros. Palaid mani papīrkurvī! Nelaidīsi? Nu tad palaid mani sērkociņu kastītē! Sērkociņi ir mani aizmigušie princīši! Mēs uzrīkosim mazu ballīti!"

2023. gada marta mēnesis tiek veltīts Pelēkajai pasakai. Pasakas fragments: "...Es esmu pelēks. Es esmu gandrīz vissvarīgākā krāsa. Viss kļūst skaists tikai tad, ja noliek mani blakus. Balts angoras kaķis ir skaists, jo blakus es esmu pelēks. Krāsaini putniņi ir ksiasti tāpēc, ka ir pelēki putniņi. Kāds es izskatos? Es jau teicu: skatieties putekļos, skatieties pelēnos, skatieties pelnos. Un tad iesviediet krāsainu pogu pelnos. Nu jūs redzat? Ir skaista, krāsaina poga, vai ne? Un aiz tās? Tas esmu es, Pelēkais!"

2023. gada maija mēnesis ir veltīts Dzeltenajai pasakai. Pasakas fragments: "...Saule, kā olas dzeltenums mirdzēja pāri saulei. Viņā bija dzīvība. Pa viņas stariem uz zemi nāca mazi cālēni. Bites skrēja kā mazas, dzeltenas bumbiņas no vienas dzeltenās cūkpienes pie otras... Līdz tālumā ziedēja dzelteni lauki un pļavas..."

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Panākumi radošo projektu konkursā "Mantojums"

27.03.2023

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas profesionālās ievirzes izglītības programmas "Vizuāli plastiskā māksla" 6.klases audzēkne Helēna Grīnberga piedalījās Latvijas Nacionālā centra organizētajā Latvijas mākslas un dizaina skolu audzēkņu radošo projektu konkursā "Mantojums" un saņēma godalgoto 2. vietu! Paldies skolotājai Ilzei Baumanei!

Sveicam ar panākumiem!

Panākumi Starptautiskajā mākslas konkursā

27.03.2023

h-grinberga.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolas profesionālās ievirzes izglītības programmas "Vizuāli plastiskā māksla" 6.klases audzēkne Helēna Grīnberga gūst panākumus IV  Starptautiskajā bērnu un jauniešu šķiedrmākslas darbu konkursā "Skaņu palete" iegūstot godalgoto 3.vietu! Šī gada konkursa tēma bija "Zemūdens pasaules skaņas" 2022./2023.

Audzēkne savu konkursa darbu izgatavoja mācību priekšmetā tekstils, attēlojot astoņkāji un darba nosaukums bija "Astoņkāju deju melodija". Paldies tekstila skolotājai Ilzei Baumanei.

Sveicam un lepojamies ar audzēknes Helēnas Grīnbergas panākumiem!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

"LIDICE 2023" laureāti

03.02.2023

lidicecehija.jpgSveicam 51. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa “LIDICE 2023” 2. kārtas laureātus!

Konkursa rīkotājs ir Lidices Memoriāls (Čehija), sadarbībā ar UNESCO, un konkursa 1.kārta tika organizēta Tukuma Izglītības pārvaldē. Šī gada tēma ir “Deja”, godinot “Starptautiskās deju padomes”(“Apvienoto deju Nācija”) un nemateriālās kultūras mantojuma konvencijas 51.gadadienu.

Konkursa 2. kārta notika Rīgā, kur tika iesūtīti 1174 darbi no visas Latvijas, tostarp arī no Kandavas Mākslas un Mūzikas skolas 5 audzēkņu darbi - Annija Lase (14 g.v.), Sandija Oga (13 g.v.), Elizabete Kalnmeiere (13 g.v.), Lāsma Zūdiņa (5 g.v.) un Kārlis Kristiņš (5 g.v.). Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no 4 līdz 16 gadiem.

Konkursa darbus vērtēja Valsts Izglītības satura centra veidota vērtēšanas komisija. Ar Valsts Izglītības satura centra vērtēšanas komisijas lēmumu, tālāk ceļam uz 51. Starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā, tika izvirzīti 126 mākslas darbi.

No Kandavas Mākslas un mūzikas skolas uz Čehiju dosies divu audzēkņu darbi: Annijas Lases darbs tekstilā ar nosaukumu “Deja sporta laukumā” (pedagogs Ilze Baumane) un Lāsmas Zūdiņas darbs gleznošanā ar nosaukumu “Dejas noslēgumā” (pedagogs Sintija Mantaja).

Sveicam laureātus un viņu pedagogus!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Indras Kreceres gleznu izstāde

10.11.2022

whatsapp-image-2022-11-28-at-11-44-41-1.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolā turpinās izstāžu maratons.  Novembra mēnesī apskatāma mākslinieces Indras Kreceres izstāde. Indra Krecere savulaik strādājusi arī  Kandavas Mākslas un mūziaks skolā kā skolotāja.

Vēlāk māksliniece savas gaitas sasaistījusi ar Itāliju un lielākoties uzturas  tur un glezno portretus, ainavas, klusās dabas, kā arī sienas gleznojumus.

Kandavas pilsētā 8 ēkām mākslineice ir realizējusi sienas gleznojumus par godu Latvijas simtgadei.

Šobrīd māksliniece sadarbojas ar sicīliešu rakstnieku novadpētnieku par dokumentālu vēsturisku grāmatu ilustrācijām, kas veltītas Sicīlijas vēsturei.

Novēlam Indrai Krecerei arī turpmāk radošu darbošanos!

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Mākslinieces Ilvas Bārenes izstāde

20.09.2022

i-barene.jpgKandavas Mākslas un mūzikas skolā izstāžu maratons turpinās un no 20.09.2022. līdz 10.11.2022. skolas 2. stāvā ir apskatāma Ilvas Bārenes gleznu izstāde. 

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Kandavas Mākslas un mūzikas skolai jaunais mācību gads sācies ar sasniegumiem divos konkursos

17.10.2022

img2128.jpgJauno mākslinieku konkursā “Ar Purvīša acīm”, kuru organizēja Ogres Mūzikas un mākslas skola un piedalījās 312 jaunie mākslinieki no 43 Latvijas Mākslas skolām,  II vietaElizabetei Jansonei, skolotāja Iveta Šmēla.

Konkursa tēma: Vilhelma Purvīša gleznas interpretācija.

5.Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālās mākslas konkursā “PILS SĒTA PILSĒTA”, kuru organizēja Bauskas Mūzikas un mākslas skola, tika aicināti piedalīties bērni no Latvijas mākslas skolām ar darbiem, kas tapuši vasaras prakses laikā, zīmējot un gleznojot brīvā dabā. Konkursa mērķis bija mudināt bērnus ieraudzīt savas tuvākās apkārtnes daudzveidību un skaistumu, veidot piederības izjūtu un pozitīvu attieksmi pret savu pilsētu un tuvāko apkārtni. 2022.gada tēma “Pilis un muižas”. Konkursā piedalījās 39 Latvijas mākslas skolas. Žūrija izvērtēja 240 darbus, no kuriem visi trīs Kandavas Mākslas un mūzikas skolas iesūtītie darbi guva augstu novērtējumu.

Sveicam laureātus un skolotāju Ivetu Šmēlu!

  • I vieta (grafika, vecuma grupā 11-13 gadi) – Annija Adiene ar darbu “Mākslas nams pie Rūmenes muižas”
  • II vieta (grafika, vecuma grupā 11-13 gadi- Anna Luīze Putāne ar darbu “Skaistajā pilsētā”
  • ATZINĪBA (grafika, vecuma grupā 11-13 gadi) – Anete Skvarcova ar darbu “Kandavas promenāde”
Lasīt visu ziņu galerija (5)

Mākslas nodaļas izlaidums

30.05.2022

dsc0650.jpg28.05.2022. Kandavas Mākslas un mūzikas skolas MĀKSLAS nodaļā tika svinēts izlaidums!

Priecājamies, ka atkal varējām pulcēties skolas zālē kopā ar absolventiem, vecākiem un viesiem. Šajā mācību gadā apliecības par profesionālās ievirzes izglītību saņēma 16 absolventi:

Artūrs Šteinbergs, Artūrs Lūsis, Rodrigo Puškins, Lauris Aksels Alkšbirze, Kristaps Artis Sitiņš, Raitis Vilmanis, Ēriks Miķelis Jefremovs, Justīne Līpīte, Kārlis Āboltiņš, Paula Estere Ķieģele, Marta Jansone, Amanda Vīndedze, Tīna Mageja, Estere Bondarenko, Laura Švarca.

No sirds priecājamies par absolventiem un novēlam gūt panākumus mākslā arī turpmāk!

Lasīt visu ziņu galerija (7)